Rada Gminy i Komisje
Wykaz radnych Rady Gminy VIII kadencja (2018-2023)
Lp | Imię i naziwsko | Funkcja |
1 | Ryszard Warzocha | Przewodniczący Rady Gminy |
2 | Krzysztof Łagoda | Wiceprzewodniczący |
3 | Waldemar Zieliński | Wiceprzewodniczący |
4 | Andrzej Bujak | Radny Rady Gminy |
5 | Ryszard Gaweł | Radny Rady Gminy |
6 | Piotr Maciąg | Radny Rady Gminy |
7 | Krzysztof Książek | Radny Rady Gminy |
8 | Dariusz Piechota | Radny Rady Gminy |
9 | Stanisław Siębor | Radny Rady Gminy |
10 | Rafał Stróż | Radny Rady Gminy |
11 | Magdalena Szpyt | Radna Rady Gminy |
12 | Ewelina Nowicka | Radna Rady Gminy |
13 | Bernadetta Wolak-Posłuszny e-mail: bernadetta.wolak-posluszny@cmolas.pl | Radna Rady Gminy |
14 | Andrzej Zagroba | Radny Rady Gminy |
15 | Marian Zieliński | Radny Rady Gminy |
Komisja Rewizyjna:
Lp. | Nazwisko i imię | Funkcja |
1. | Wolak-Posłuszny Bernadetta | Przewodniczący Komisji |
2. | Gaweł Ryszard | Z-ca przewodniczącego |
3. | Książek Krzysztof | Członek Komisji |
4. | Piechota Dariusz | Członek Komisji |
5. | Zagroba Andrzej | Członek Komisji |
Do zadań Komisji Rewizyjnej należy:
- kontrola działalności Wójta i gminnych jednostek organizacyjnych i pomocniczych,
- opiniowanie wykonywania budżetu gminy oraz wnioskowanie w sprawie udzielenia lub nie udzielenia absolutorium Wójtowi. Wniosek w sprawie absolutorium podlega zaopiniowaniu przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Komisja przesyła powyższą opinię wraz z wnioskiem do Izby nie później niż do 31 marca każdego roku,
- rozpatrywanie wyników kontroli organów gminy i gminnych jednostek organizacyjnych, przeprowadzonych przez organy kontrolne spoza gminy,
- podejmowanie inicjatywy uchwałodawczej oraz wyrażanie opinii w sprawach dotyczących działalności gminy.
Komisja Mandatowo-Regulaminowa
Lp. | Nazwisko i imię | Funkcja |
1. | Szpyt Magdalena | Przewodnicząca Komisji |
2. | Zieliński Marian | Z-ca przewodniczącego |
3. | Piechota Dariusz | Członek Komisji |
4. | Książek Krzysztof | Członek Komisji |
5. | Maciąg Piotr | Członek Komisji |
Komisja Mandatowo-Regulaminowa działa w zakresie spraw:
- wnioskowanie i opiniowanie zmian statutu gminy jednostek organizacyjnych i jednostek pomocniczych,
- opiniowanie projektów statutów jednostek nowotworzonych,
- współpraca z sołectwami,
- ochrona radnego oraz wnioskowanie o stwierdzenie wygaśnięcia mandatu,
- dokonywanie oceny stanu bezpieczeństwa ludności oraz współpraca z komisariatem
Policji i jednostkami OSP, - przeglądanie i analizowanie układu komunikacyjnego i infrastruktury technicznej.
- przeglądanie i analizowanie gospodarki wodno – ściekowej i gospodarki odpadami.
- innych spraw zleconych przez Radę Gminy.
Komisja Oświaty i Spraw Społecznych
Lp. | Nazwisko i imię | Funkcja |
1. | Gaweł Ryszard | Przewodniczący Komisji |
2. | Łagoda Krzysztof | Członek Komisji |
3. | Zieliński Marian | Członek Komisji |
4. | Zieliński Waldemar | Zastępca Przewodniczącego Komisji |
5. | Wolak-Posłuszny Bernadetta | Członek Komisji |
Komisja Oświaty i Spraw Społecznych działa w zakresie:
- oceny funkcjonowania placówek oświaty i wychowania przedszkolnego,
- oceny funkcjonowania placówek kultury oraz działań na rzecz rozwoju i promocji kultury w tym upowszechnianie czytelnictwa, sztuki ludowej,
- przeglądania i analizowania stanu sportu i rekreacji oraz działań na rzecz rozwoju bazy sportowo – rekreacyjnej,
- przeglądania i analizowania funkcjonowania pomocy społecznej i rodziny oraz działań na rzecz przeciwdziałania alkoholizmowi i innym patologiom społecznym,
- oceny funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w gminie,
- innych spraw zleconych przez Radę Gminy.
Komisja Rozwoju Gospodarczego
Lp. | Nazwisko i imię | Funkcja |
1. | Zieliński Waldemar | Przewodniczący Komisji |
2. | Szpyt Magdalena | Z-ca przewodniczącego |
3. | Siębor Stanisław | Członek Komisji |
4. | Nowicka Ewelina | Członek Komisji |
5. | Łagoda Krzysztof | Członek Komisji |
Komisja Rozwoju Gospodarczego działa w zakresie:
- opiniowanie strategii rozwoju gospodarczego gminy oraz zagospodarowania przestrzennego terenu
- propagowanie systemów wspierania i rozwoju rolnictwa,
- współpraca z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz rolnictwa,
- przeglądanie i analizowanie stanu handlu i usług oraz małej przedsiębiorczości,
- przeglądanie i analizowanie gospodarki mieniem komunalnym gminy
- leśnictwa, zadrzewień i gospodarki łowieckiej,
- przeglądanie i analizowanie stanu gospodarki wodnej i melioracji, wykorzystania miejscowych zasobów surowcowych,
- przeglądanie i analizowanie stanu gminnych dróg, mostów placów oraz organizacji ruchu drogowego,
- innych spraw zleconych przez Radę Gminy.
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Lp. | Nazwisko i imię | Funkcja |
1. | Siębor Stanisław | Przewodniczący Komisji |
2. | Zagroba Andrzej | Z-ca przewodniczącego |
3. | Bujak Andrzej | Członek Komisji |
4. | Maciąg Piotr | Członek Komisji |
5. | Stróż Rafał | Członek Komisji |
6. | Nowicka Ewelina | Członek Komisji |
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji działa w zakresie:
- analizy i opiniowania skierowanych do Rady Gminy:
- skarg na działalność Wójta Gminy i gminnych jednostek organizacyjnych;
- wniosków;
- petycji składanych przez obywateli.